Επιμνημόσυνη δέηση πραγματοποιήθηκε σήμερα 9 Μαρτίου στο μνημείο των αστυνομικών που έχασαν την ζωή τους κατα την διάρκεια εκτέλεσης του καθήκοντος, στην Πτολεμαιδα. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Εορδαίας κ. ΠΛΑΚΕΝΤΑΣ Παναγιώτης, η Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ κ.α ΒΕΤΤΑ Καλλιόπη, ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Κοζάνης κ. ΒΥΖΑΣ Κωνσταντίνος, ως εκπρόσωπος του Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας, ο Αντιπεριφερειάρχης Οικονομικών κ. ΜΕΤΑΞΑΣ Λύσανδρος, ο Γενικός Αστυνομικός Περιφερειακός Διευθυντής Δυτικής Μακεδονίας Ταξίαρχος κ. ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ Κωνσταντίνος, ο Αστυνομικός Διευθυντής κ. ΤΣΙΟΤΣΙΑΣ Ηλίας της Διεύθυνσης Αστυνομίας Κοζάνης, ο Διοικητής της ΠΥ Πτολεμαϊδας Αντιπυραρχος κ.ΖΙΩΓΟΥ Βασίλειος, ο Αντιπρόεδρος του Συνδέσμου Αποστράτων Σωμάτων Ασφαλείας Εορδαίας κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος, η Πρόεδρος της Τοπικής Διοίκησης ΙΡΑ κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Μάρθα, οι διοικητές των Υπηρεσιών της Εορδαίας, συναδελφισσες και συνάδελφοι. Την επιμνημόσυνη δέηση τέλεσε ο πρωτοπρεσβύτερος πατήρ Αθανάσιος ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟΙ
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3075-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3074-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3073-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3072-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3070-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3069-769x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3068-1024x769.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3060-1024x768.jpg)