Εθιμοτυπική επίσκεψη στο Δήμο Σύρου –Ερμούπολης πραγματοποίησε η αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Αμυνταίου Φωτεινή Τσιναρίδου, το πρωί της Παρασκευής 12 Ιουλίου 2024.
Την κ. Τσιναρίδου υποδέχθηκαν, στο Δημαρχείο ο Αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών Νικόλαος Σκευοφύλαξ και η αντιδήμαρχος Πολιτισμού Θωμαή Μενδρινού, στο Βιομηχανικό Μουσείο Ερμούπολης.
Μεταξύ των αντιδημάρχων, ανταλλάχτηκαν προτάσεις και απόψεις σχετικά με την πιθανότητα προώθησης συμφωνιών σε τουριστικό και πολιτιστικό επίπεδο μεταξύ των δύο Δήμων.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με την ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/Εθιμοτυπική-επίσκεψη-στο-Δήμο-Σύρου-Ερμούπολης-2.jpg)