Ο Δήμος Βοΐου διοργανώνει το 2ο Διεθνές Φολκλορικό Φεστιβάλ Βοΐου από τις 3 έως τις 7 Ιουλίου 2024. Μια συνάντηση Λαών και Πολιτισμών με τη συμμετοχή 150 Χορευτών και Μουσικών από 5 χώρες. Μουσικοχορευτικά Συγκροτήματα από τη Γεωργία, την Αλβανία, τη Νέα Ζηλανδία, το Μεξικό και τη Χαβάη, με Παραστάσεις, Δρώμενα και Εκδηλώσεις σ´ όλο το Βόιο θα παρουσιάσουν ένα μοναδικό υπερθέαμα. Αναλυτικό πρόγραμμα για το Φεστιβάλ που διοργανώνει ο Δήμος Βοΐου θα ανακοινωθεί στο επόμενο χρονικό διάστημα.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/Folk-Festival-V21-min-692x1024.jpg)