Στην ΠΕ Κοζάνης βρέθηκε το μέλος του Εκτελεστικού Γραφείου και Γραμματέας της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Θεοδώρα Τζάκρη, την Τετάρτη 5-6-2024. Το πρωινό της Τετάρτης συναντήθηκε με το Δήμαρχο Εορδαίας, τοπικούς φορείς και περιόδευσε στην αγορά και στα καφέ της πόλης όπου είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με κατοίκους της πόλης.
Στις 7:00μμ ήταν ομιλήτρια στην κεντρική ομιλία του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ για την ΠΕ Κοζάνης, στο Κοβεντάρειο στην Κοζάνη μαζί με την Βουλευτή της ΠΕ Κοζάνης, Καλλιόπη Βέττα και τον υποψήφιο Ευρωβουλευτή Τουμανίδη Αντώνη.
Στους χαιρετισμούς τους τόσο Η βουλευτής Καλλιόπη Βέττα όσο και ο υποψήφιος Ευρωβουλευτής Τουμανίδης Αντώνης τόνισαν την σπουδαιότητα της εκλογικής αναμέτρησης της 9ης Ιουνίου και πως αποτελεί μοναδική ευκαιρία, για τα επόμενα 3 χρόνια, να βάλουμε ένα μέτρο ή τέλος στο 41%.
Η κα Τζάκρη μεταξύ άλλων τόνισε την ανάγκη της προσέλευσης στην κάλπη αφού η αποχή δίνει πλασματικά ποσοστά στο πρώτο κόμμα.
Η ΝΕ του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ της ΠΕ Κοζάνης με την εκδήλωση αυτή, στέλνει ένα μήνυμα προς όλους τους πολίτες της ΠΕ ζητώντας τους να προσέλθουν στις κάλπες και να στηρίξουν το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΖΑ-ΠΣ όχι μόνο γιατί είναι το καλύτερο ψηφοδέλτιο από τους συνδυασμούς που ζητούν την ψήφο μας αλλά και ως μόνη πειστική απάντηση στην αλαζονεία της κυβέρνησης του Κυριάκου Μητσοτάκη.
Ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ είναι το μόνο κόμμα που μπορεί να ξαναφέρει την ελπίδα στην πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας, δικαιούμαστε και απαιτούμε ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΤΩΡΑ.
ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ
ΝΕ ΠΕ Κοζάνης
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/Δελτίο-Τύπου-6_6_24.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013114-1024x478.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013126-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013120-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013131-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013142-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013152-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013146-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013136-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/17176090131141-1024x478.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-0-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/1717609013178-1024x768.jpeg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-8-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-5-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-4-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-3-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/06/20240605-1-768x1024.jpg)