Στις λατρευτικές εκδηλώσεις που τελέστηκαν στο παρεκκλήσι της Ορθόδοξης Ιεραποστολικής Αδελφότητας “Αγία Μακρίνα” παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Φλώρινας κ. Βασίλης Γιαννάκης το διήμερο 18 και 19 Ιουλίου.
Ο κ. Δήμαρχος παρακολούθησε τον Αρχιερατικό Εσπερινό και την Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, όπου χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Φλωρίνης, Πρεσπών και Εορδαίας κ.κ. Ειρηναίος, παρουσία και του πρώην Μητροπολίτη κ.κ. Θεοκλήτου.
Στις εκδηλώσεις παρέστησαν επίσης ο Βουλευτής κ. Σταύρος Παπασωτηρίου, ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας κ. Αθανάσιος Τάσκας και οι Αντιδήμαρχοι Φλώρινας κ.κ. Δημήτριος Θεοφανίδης, Νικόλαος Κωνσταντινίδης και Σοφία Φουδούλη.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_0908.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_0923.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/02-3.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/04-1.jpg)