Απολιγνιτοποίηση και πρωτογενής τομέας, ήταν μερικά από τα θέματα που βρέθηκαν στο επίκεντρο της σημερινής συνάντησης του Δημάρχου Κοζάνης Γιάννη Κοκκαλιάρη με τον Δήμαρχο Αθηναίων Χάρη Δούκα, η οποία πραγματοποιήθηκε σε ζεστό και εγκάρδιο κλίμα, στο Δημαρχείο Κοζάνης.
Η παραγωγική και εποικοδομητική συζήτηση κινήθηκε επίσης και σε αμιγώς αυτοδιοικητικά ζητήματα που απασχολούν κάθε Δήμο της χώρας, όπου απαιτείται η συνεχής συνέργεια και συνεργασία όλων των αιρετών, για την επίλυσή τους.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4153-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4129-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4151-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4130-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4150-1024x889.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_4136-1024x683.jpg)
αμα ειναι να παει για καμαρωμα παει και κυριακες ο δημαρχος, αμα ειναι τιποτα για το σδαμ ή αλλο σημαντικό όλο δικαιολογίες βρισκει