Τρεις υποψήφιοι για την προεδρία του ΕΒΕ Κοζάνης – Διαβάστε όλα τα ονόματα των υποψηφίων!

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ – ΒΑΒΛΙΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΗΤΣΙΑΚΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΩΝΤΑΙ –  Κυριακή 11 και Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου οι εκλογές

της Βάσως Σάφη, από τον “Πρωινό Λόγο”

Τρεις είναι οι υποψήφιοι που διεκδικούν την προεδρία του Εμπορικού και Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Κοζάνης, στην εκλογική διαδικασία που θα πραγματοποιηθεί αυτή τη Κυριακή και τη Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου, σε όλο το Νομό Κοζάνης, προκειμένου οι έμποροι και οι βιοτέχνες να αναδείξουν τους εκπροσώπους τους στα συλλογικά τους όργανα. Στις εκλογές κατεβαίνουν οι συνδυασμοί: «Αγωνιστική Αντιμονοπωλιακή Συσπείρωση» με επικεφαλής τον Γιάννη Μητσιάκο, ο συνδυασμός «Όλοι μαζί μπορούμε» με επικεφαλής τον Γιώργο Βαβλιάρα και ο συνδυασμός «Νέο Επιμελητήριο Ανοιχτό για όλους» με επικεφαλής τον Κώστα Κυριακίδη.

Οι έδρες του Επιμελητηρίου που θα διεκδικήσουν οι υποψήφιοι είναι είκοσι ένα και κατά τμήμα κατανέμονται ως εξής: Γουνοποιών μια έδρα, Εμπορικό πέντε, Μεταποίησης έξι και Υπηρεσιών εννέα έδρες. Οι εκλογές θα διεξαχθούν σε όλη την Π.Ε. Κοζάνης, σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Σιάτιστα και Σέρβια, ενώ οι κάλπες κλείνουν στις 6 το απόγευμα της Κυριακής. Αναλυτικά, οι οδηγίες διεξαγωγής των εκλογών και οι υποψήφιοι και των τριών συνδυασμών, έχουν ως εξής:

ΟΔΗΓΙΕΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ   ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ  11ΗΣ  ΚΑΙ 12ΗΣ  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011

 Οι εκλογείς θα προσέλθουν για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα αναλόγως με την ΔΟΥ και το Τμήμα στο οποίο ανήκει η επιχείρηση τους. Οι ώρες διεξαγωγής των εκλογών θα είναι από τις 8 το πρωί έως τις 6 το απόγευμα και τα εκλογικά τμήματα είναι τα εξής:

 

Κυριακή 11 & Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011:

στην Κοζάνη στο Εκθεσιακό Κέντρο Κοίλων (2 ημέρες)

Ψηφίζουν όσοι υπάγονται στη Δ.Ο.Υ. Κοζάνης

και

στην Πτολεμαϊδα στο κτίριο του ΕΒΕ (2 ημέρες)

(απέναντι από το ιστορικό Υδραγωγείο)

Ψηφίζουν όσοι υπάγονται στη Δ.Ο.Υ Πτολεμαίδας

 

 

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011:

 

Στη Σιάτιστα στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου (1 ημέρα)

Ψηφίζουν όσοι υπάγονται στις Δ.Ο.Υ. Σιάτιστας και Νεάπολης

 

Στα Σέρβια στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου  (1 ημέρα)

Ψηφίζουν όσοι υπάγονται στη Δ.Ο.Υ Σερβίων

 

Επισημαίνεται ότι:

 

Κάθε μέλος – φυσικό πρόσωπο ψηφίζει ΜΟΝΟ μια (1) φορά (ανεξάρτητα από τον αριθμό των επιχειρήσεων που έχει)

Οι εκλογείς ψηφίζουν στο τμήμα όπου ανήκουν (Γουνοποιών ή Εμπορικό ή Μεταποίησης ή Υπηρεσιών)

Οι εκλογείς πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή κάθε άλλο στοιχείο που μπορεί να αποδείξει την ταυτότητά τους (π.χ. διαβατήριο, δίπλωμα οδήγησης κ.λ.π.)

Οι σταυροί προτίμησης μπορεί να είναι από ένας (1) μέχρι τρεις (3).

 

 

ΕΜΠΟΡΙΚΟ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ  ΚΟΖΑΝΗΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ANTIΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΜΗΤΣΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΙΟΥ

 

ΤΜΗΜΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

 

Α/Α         ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                     ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Μαυροπούλου Φωτεινή Χαράλαμπος

 

ΤΜΗΜΑ ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                           ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Γιγαντίδης Ονούφριος Παναγιώτης
2 Κοζικόπουλος Γεώργιος Κωνσταντίνος
3 Μητσιάκος Ιωάννης Αστέριος
4 Σιδέρης Ιωάννης Σπυρίδων

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                           ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

 

1 Βαρτζώκας Γεώργιος Σπυρίδων
2 Ζαχόπουλος Κωνσταντίνος Αντώνιος
3 Πάλλας Στέργιος Φώτιος
4 Ταφαρλή Παναγιώτα Αχιλλέας

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΜΠΟΡΙΚΟ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ  ΚΟΖΑΝΗΣ

 

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΒΑΒΛΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΓΟΥΝΟΠΟΙΩΝ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                        ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Καρακώστας Ιωάννης Θεόδωρος
2 Κουκουλιάτας Νέστορας Νικόλαος
3 Σκόδρας Άγγελος Γεώργιος

 

 

 ΤΜΗΜΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α      ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                               ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Ακριτίδης Σταύρος Χρήστος
2 Βούρκα Αφροδίτη Πολύβιος
3 Γκατζόφλιας Ιωάννης Θωμάς
4 Δεληκώστας Μιχαήλ Ιωάννης
5 Ιωαννίδης Σπύρος Θεόφιλος
6 Καλαϊτζόπουλος Ματθαίος Αναστάσιος
7 Κολιός Κωνσταντίνος Ιωάννης
8 Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος Αθανάσιος
9 Μαστρανέστης Χρυσόστομος Φώτιος
10 Παραστατίδης Σταύρος Εμμανουήλ
11 Σάββας Χρήστος Νικόλαος
12 Σπυρίδης Αλκιβιάδης Γεώργιος
13 Ταγάρας Γεώργιος Παναγιώτης
14 Τανής Θωμάς Αθανάσιος

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                                ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Αποστολίδης Ιωάννης Κωνσταντίνος
2 Ασιανός Σοφοκλής Γεώργιος
3 Γάτας Κωνσταντίνος Νικόλαος
4 Γεωργαλής Νικόλαος Στέργιος
5 Γκόβτζιας Χρήστος Γεώργιος
6 Δίκος Ιωάννης Στέργιος
7 Ζανδές Ιωάννης Χαρίσιος
8 Κύρινας Απόστολος Πάσχος
9 Κυριακίδου–Βασιλειάδου Ελένη Νικόλαος
10 Λίτας Χρυσοβαλάντης Κωνσταντίνος
11 Λούσιος Χρήστος Αλέξανδρος
12 Μπαλάνης Ιωάννης Μάρκος
13 Παπανίκος Κωνσταντίνος Δημήτριος
14 Πιτένης Στυλιανός Αγαμέμνων
15 Σιδηρόπουλος Γεώργιος Σάββας
16 Σταμκόπουλος Νικόλαος Αθανάσιος
17 Χασιώτης Ευθύμιος Γεώργιος
18 Χωλόπουλος Σωκράτης Αναστάσιος

 

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α   ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                            ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Βαβλιάρας Γεώργιος Σπύρος
2 Γκαμπούρας Γεώργιος Αθανάσιος
3 Γουρουτίδης Αδάμ Ιωάννης
4 Δεληγιαννίδου Παρθένα Χρήστος
5 Διάφας Παναγιώτης Ιωάννης
6 Ζέρβας Δημήτριος Ιωάννης
7 Καλαμπούκας Γεώργιος Αργύριος
8 Κοκκινίδης Ιωάννης Σάββας
9 Λάλου Χριστιάνα Ευάγγελος
10 Μαστρανέστη-Καντζούρη Θεοδώρα Φώτιος
11 Ματσαρίδης Κωνσταντίνος Ιωάννης
12 Μπιλιώνη Μαρία-Μιράντα Λάζαρος
13 Παναγιωτίδης Κυριάκος Κωνσταντίνος
14 Παναγιωτούλας Θωμάς Σωτήριος
15 Πολυχρονίδης Δημήτριος Αναστάσιος
16 Πραχάλη Στυλιανή Δημήτριος
17 Σιαμπανόπουλος Αντώνιος Κωνσταντίνος
18 Σταματίου Ιωάννης Θεόδωρος
19 Τζαλαζίδης Ιωάννης Γεώργιος
20 Τζιαναμπέτης Χρήστος Αστέριος
21 Τρέμης Αθανάσιος Παναγιώτης
22 Τσιμτσιλιάκος Νικόλαος Δημήτριος
23 Φαρμάκης Νικόλαος Λάζαρος

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΜΠΟΡΙΚΟ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ  ΚΟΖΑΝΗΣ

 

        ΝΕΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ: ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΓΟΥΝΟΠΟΙΩΝ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                 ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Βαρός Θεμιστοκλής Χρήστος
2 Καρανάσιος Δημήτριος Αθανάσιος
3 Κοσμίδης Δημήτριος Ιωάννης

ΤΜΗΜΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                 ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Αναγνωστάκης Δημήτριος – Καραγάτσης Γεώργιος
2 Βαλταδώρου Αναστασία Δημήτριος
3 Βαρέκας Αθανάσιος Παρασκευάς
4 Γεωργιάδης Λάζαρος Ιάκωβος
5 Γκανάτσιος Παναγιώτης Ευάγγελος
6 Γρίβας Χρήστος Χαρίσιος
7 Δάτσιος Μιλτιάδης Βασίλειος
8 Ευρενιάδης Γεώργιος Ιωάννης
9 Ζορμπίδης Ιωάννης Αρχάγγελος
10 Καλαγασίδης Στέφανος Χρήστος
11 Καμπάνης Νικόλαος Κωνσταντίνος
12 Καραμάρκος Εμμανουήλ Θεόδωρος
13 Κοταρίδου Παρθένα Ιωάννης
14 Κυριακίδης Κωνσταντίνος Δημήτριος
15 Μούσιος Κωνσταντίνος Δημήτριος
16 Νασιόπουλος Γρηγόρης Αθανάσιος
17 Νατσιόπουλος Ιωάννης Κωνσταντίνος
18 Ντομόπουλος Αχιλλέας Ευάγγελος
19 Παναγιωτίδης Ιωάννης Ιορδάνης
20 Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος Αθανάσιος
21 Ρωσσίδης Ηλίας Ξενοφώντας
22 Σαββίδης Ηλίας Γεώργιος
23 Στούκης Παναγιώτης Δημήτριος
24 Σωτηριάδης Ιωάννης Στέργιος
25 Τερζανίδης Ιωάννης Κωνσταντίνος
26 Τέρτης Μιχαήλ Μάρκος
27 Τζήμτσιος Ιωάννης Νικόλαος
28 Χατζηιωαννίδης Νικόλαος Κοσμάς

 

 

ΤΜΗΜΑ ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                 ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Γαβριηλίδου-Κάτανα Γεσθημανή Νικόλαος
2 Γεωργιάδης Ιωάννης Γεώργιος
3 Δημητριάδης Αχιλλέας Κωνσταντίνος
4 Ευρενιάδης Αναστάσιος Βασίλειος
5 Ζαρκάδας Νικόλαος Κωνσταντίνος
6 Θεοδορώπουλος Αντώνιος Χαράλαμπος
7 Καλαϊτζάκης Δημήτριος Γεώργιος
8 Καραδήσογλου Κυριακή Κωνσταντίνος
9 Καρανάτσιος Ιωάννης Δημήτριος
10 Κορκά Αικατερίνη Ιωάννης
11 Κουτρούδης Ιωάννης Αναστάσιος
12 Μαρκόπουλος Δημήτριος Γεώργιος
13 Νακόπουλος Ευάγγελος Γεώργιος
14 Ντινόπουλος Κωνσταντίνος Γεράσιμος
15 Παπαδόπουλος Θωμάς Ελευθέριος
16 Παπαδόπουλος Ιορδάνης Ιωάννης
17 Παπακάλας Χαρίσιος Εμμανουήλ
18 Πασχαλίδης Κωνσταντίνος Αναστάσιος
19 Παφύλης Δημήτριος Κωνσταντίνος
20 Πέμας Πέτρος Γεώργιος
21 Πλιάκης Δημήτριος Κωνσταντίνος
22 Σερσέμης Κωνσταντίνος Μιχαήλ
23 Ταρνανίδου – Θεοδωρίδου Ελένη Χαράλαμπος
24 Τέτος Νικόλαος Δημήτριος
25 Τζημόκας Κωνσταντίνος Ιωάννης
26 Τσαγκαλίδου Όλγα Χρήστος
27 Φούκας Χαρίσιος Σιδέρης

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Α/Α       ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                 ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ

1 Αλεξόπουλος Διονύσης Αθανάσιος
2 Ασμανίδης Υπάτιος Λαυρέντιος
3 Γκουργκούτας Θεοφάνης Ζήσης
4 Δήμος Κωνσταντίνος Ιωάννης
5 Διόγκαρης Αθανάσιος Ηλίας
6 Εβρένογλου Γρηγόριος Θεόδωρος
7 Ζιώγας Κωνσταντίνος Αθανάσιος
8 Ζυγούρα Αναστασία Ιωάννης
9 Καμπουρίδης Σταύρος Μιχαήλ
10 Κατσικαρώνης Λεωνίδας Παναγιώτης
11 Κουντουρατζόγλου Σαμουήλ Λεωνίδας
12 Λιούλια – Νάκα Βάια Αντώνιος
13 Μακρής Γεώργιος Αθανάσιος
14 Μαυρίδης Σταύρος Ιωάννης
15 Μητλιάγκας Ιωάννης Πάσχος
16 Μοραλίδου Σεβαστή Λάζαρος
17 Μπόζογλου Ιορδάνης Ανδρέας
18 Ντούφας Γεώργιος Ιωάννης
19 Παντελίδης Ιάκωβος Γεώργιος
20 Παπαγιάννης Αθανάσιος Θεοδόσιος
21 Παπαδόπουλος Πέτρος Αριστείδης
22 Σαρρής Νικόλαος Γεώργιος
23 Τζηλαντώνης Χρήστος Νικόλαος
24 Τσανίδου Ελένη Κωνσταντίνος
25 Τσιγγίστρας Θεοχάρης Νικόλαος
26 Φτάκας Χρήστος Ευθύμιος
27 Φωτόπουλος Κωνσταντίνος Δημήτριος
28 Χαλυβόπουλος Ιωάννης Γεώργιος
29 Χατσίδης Νικόλαος Δημήτριος

 

 

 

 

1 comment for “Τρεις υποψήφιοι για την προεδρία του ΕΒΕ Κοζάνης – Διαβάστε όλα τα ονόματα των υποψηφίων!

  1. Απέθαντος
    11 Δεκεμβρίου 2011 at 07:59

    ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΖΙΑΝΗ;

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.