Το πρωί του Σαββάτου 11 Μαΐου οι καβαλάρηδες της Ελάτης αναχώρησαν προς την Ιερά Μονή Ζάβορδας για την μεταφορά των λειψάνων του Οσίου Νικάνορα. Η επιστροφή πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 12 Μαΐου και ακολούθησε λειτουργία στην κεντρική εκκλησία του χωριού. https://www.youtube.com/shorts/7pE-RT5YgY4?feature=share https://www.youtube.com/shorts/tBgZglUzOic?feature=share https://www.youtube.com/shorts/TaAFFv7u53k?feature=share Τα βίντεο είναι από τον Ιωάννη Σφαλύρα