Με ανάρτησή του ο Περιφερειάρχης Γιώργος Κασαπίδης επικοινώνησε την εξέλιξη των έργων στο οδικό δίκτυο αναφέροντας χαρακτηριστικά:
“Από τις εργασίες συντήρησης του οδοστρώματος της Εθνικής Οδού Κοζάνης-Ιωαννίνων στο τμήμα Τσοτυλίου Κοζάνης έως το Επταχώρι Καστοριάς και τις συναντήσεις με τους εργαζομένους.
Πλήθος παρόμοιων έργων εξελίσσονται την περίοδο αυτή σε όλη την Περιφέρεια μας.
Βασική προτεραιότητα μας η αναβάθμιση της οδικής ασφάλειας του εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου, για την προστασία της ανθρώπινης ζωής, της διευκόλυνσης των μεταφορών και της οδικής κυκλοφορίας!”
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga7.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga8.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga9.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga10.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga11.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga1.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga2.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga3.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga4.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga5.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/08/odostroma-erga6.jpg)