EΠΣ Κοζάνης-Β’ και Γ’ Κατηγορία: Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι … ήττα για τα Κρανίδια

Ανεβαίνει η Λευκόβρυση

12η  αγωνιστική

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 0-1

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-3

ΑΕ Κρανιδίων – Ερμής Πλατανορεύματος 1-2

Α.Ε. Καλαμιάς – Έλατος Ελάτης δ.δ. *

Α.Ε. Ελίμειας – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-0

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2-5

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

*Μη προσέλευση γιατρού

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 32
ΑΕ Άνω Κώμης 31
ΑΕ Κρανιδίων 26
ΑΕ Καλαμιάς 23
Δόξα Λευκόβρυσης 22
Έλατος Ελάτης 18
Ελπίδες ΑΕΚ 17
Ερμής Πλατανορεύματος 15
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 12
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 11
Ιωνικός Βαθυλάκκου 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ερμής Πλατανορεύματος – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Έλατος Ελάτης – ΑΕ Κρανιδίων

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε. Ελίμειας – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Ιωνικός Βαθυλάκκου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Προελαύνει η Γαλατινή … πέρασε στη δεύτερη θέση το Τσοτύλι

12η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Μ. Αλ. Χαραυγής 2-2

ΑΣ Ποντοκώμης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-1

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ερμής Ασβεστόπετρας 3-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Α.Ε. Περδίκκα 8-1

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-1

Δράσις Τσοτυλίου – Δόξα Μικροκάστρου 5-0

Κοζάνη 2004 – ΕΑΣ Ανθότοπος 1-0

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 31
Δράσις Τσοτυλίου 25
ΕΑΣ Ανθότοπος 24
Βέρμιο Καρυοχωρίου 21
Ηρακλής Κρυόβρυσης 21
Μ. Αλ. Χαραυγής 18
Δόξα Μικροκάστρου 17
Κοζάνη 2004 17
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 7
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 7
ΑΕ Περδίκκα 4

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Α.Ε. Περδίκκα – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Μ. Αλ. Χαραυγής – Α.Μ.Σ. Γαλατινής

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακρίτες Κοζάνης

ΕΑΣ Ανθότοπος – Δράσις Τσοτυλίου

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – ΑΣ Ποντοκώμης

Γ’ κατηγορία

Έχασαν οι δυο πρωτοπόροι … πλησιάζουν τα Πετρανά η Καρυδίτσα και ο Άργιλος

12η αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου 2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων – Κεραυνός Πετρανών 1-3

Δόξα Ροδιανής – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 1-2

Αναγέννηση Αργίλου – Ελπίδες Ελλησπόντου 2-0

Πρόοδος Κομνηνών – Πρόοδος Μεταξά 2-2

Δαναοί Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας 0-1

Ρεπο: Απόλλων Αυλών

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 31
Δόξα Βερμίου Πύργων 29
Κεραυνός Πετρανών 28
Α.Σ. Καρυδίτσας 25
Αναγέννηση Αργίλου 24
Πρόοδος Μεταξά 21
Πρόοδος Κομνηνών 14
Α.Ο. Κρόκου 13
Δαναοί Κοζάνης 12
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 12
Απόλλων Αυλών 9
Αίας Μικροβάλτου 9
Δόξα Ροδιανής 1
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Απόλλων Αυλών – Κεραυνός Πετρανών

Αίας Μικροβάλτου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δόξα Ροδιανής

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου

Α.Σ. Καρυδίτσας – Αναγέννηση Αργίλου

Πρόοδος Κομνηνών – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *