Με αφορμή τη βράβευση του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου – Λυκείου Καστοριάς στον 19ο Διεθνή Διαγωνισμό Ποίησης και Θεάτρου, τους μαθητές, τον Διευθυντή, Τάσο Τζιλίνη και τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου, υποδέχθηκε σήμερα στο γραφείο του ο Δήμαρχος Καστοριάς, Γιάννης Κορεντσίδης, παρουσία της Διευθύντριας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς, Ευγενίας Μαρνέρη.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Ο Δήμαρχος συνεχάρη τους μαθητές για τη συγγραφή των ποιημάτων τους με τίτλους Because i love you και A way out, που πέτυχαν αυτή τη μεγάλη τιμητική διάκριση στον Διαγωνισμό με θέμα «Χαμόγελα Ψυχής» για να …εισπράξει θερμές αγκαλιές από τα παιδιά.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Συνεχάρη, επίσης τον Διευθυντή και τους καθηγητές του ΕΝΕΕΓΥΛ για την πολύ καλή δουλειά τους, που έχει ως αποτέλεσμα το Σχολείο να αναβαθμίζεται και να παρουσιάζει συνεχώς νέες επιτυχίες.
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Οι μαθητές απήγγειλαν τα ποιήματά τους στον Δήμαρχο, κερδίζοντας θερμά χειροκροτήματα, ενώ τον ευχαρίστησαν για την πρόσκληση και τη στήριξη του Δήμου προς το Σχολείο τους.