Τον Υφυπουργό Κλιματικής Κρίσης & Πολιτικής Προστασίας Χρήστο Τριαντόπουλο υποδέχθηκε την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 στο Δημαρχείο Σερβίων, ο Δήμαρχος Χρήστος Ελευθερίου και ο Αντιδήμαρχος Καλλίνικος Χολέβας.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/91d5303c-3686-47e0-9542-5dde625dedff-1024x707.jpg)
Στην επίσκεψη συνόδευσαν τον κ. Τριαντόπουλο ο Βουλευτής Ν. Κοζάνης, Μιχάλης Παπαδόπουλος, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας, Γιώργος Αμανατίδης, ο Γενικός Γραμματέας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών & Κρατικής Αρωγής, Πέτρος Καμπούρης, και ο Εκτελεστικός Γραμματέας της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, Γεώργιος Τζιτζίκας, μαζί με τους συνεργάτες τους.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, ο κ. Τριαντόπουλος ενημερώθηκε εκτενώς από τον Δήμαρχο για τα κύρια ζητήματα που απασχολούν την περιοχή. Μέσω ενός ανοικτού και εποικοδομητικού διαλόγου, συμφωνήθηκε από κοινού ο δρόμος που θα ακολουθηθεί για την αποτελεσματική επίλυσή τους.
Ο Υφυπουργός και η αντιπροσωπεία που τον συνόδευε, εξέφρασαν την πλήρη δέσμευσή τους στην υλοποίηση των σχεδιαζόμενων μέτρων προς όφελος του Δήμου Σερβίων και των κατοίκων του.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/439226522_10225335450434373_3044821994738495502_n-1024x579.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/439320957_10225335450954386_4174055206402555231_n-1024x520.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/440120069_10225335450754381_5431090376161787714_n-1024x473.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/ad114a31-1351-40ec-b970-306091d89ec1-1024x473.jpg)