Στον Κρόκο για το έθιμο των Λαζαρίνων βρέθηκε το απόγευμα της Παρασκευής ο δήμαρχος Γιάννης Κοκκαλιάρης μαζί με τη σύζυγό του και τοπική σύμβουλο Κρόκου Σοφία Μουτσιούνα.
Εκεί βρέθηκαν και αρκετοί αντιδήμαρχοι, όπως οι Ζήσης Στημονιάρης, Κίκα Χατζημανώλη και Κωνσταντίνος Βόμβας, αλλά και ο επικεφαλής της ελάσσονος αντιπολίτευσης Χάρης Κουζιάκης, μαζί με τον σύμβουλο του Ζήση Κύρου.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438099595_755846146664952_8465405033906866293_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438163257_755846096664957_3063235348135684891_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438830147_755846019998298_4231298135890024686_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438806230_755845993331634_3556463480850509492_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/439849616_755845979998302_1182628144928510844_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438102560_755845813331652_5085280634502729612_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438844094_755845719998328_5699166061181430587_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438858079_755845759998324_6751730956081350158_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438793004_755845839998316_4262261877535963275_n-1024x683.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438077914_755845783331655_3923207945509124372_n-1024x683.jpg)
Την επόμενη φορά όποια δημοτική κοινότητα/χωριό έχει οποιοδήποτε πρόβλημα (όπως ο Κρόκος με το νερό τις προάλλες) στήστε στην πλατεία έναν χορό, ένα έθιμο, κάτι τέλος πάντων, για να έρθει σίγουρα ο δημαρχεσσας (με ή χωρίς την δημαρχεσσα) και να βγάλουν τουλάχιστον λίγες φωτογραφίες!