Nέα διαμαρτυρία κατοίκου, αυτή τη φορά της Κοζάνης, για ηχεία εκκλησίας στη διαπασών φιλοξενεί το Kozanimedia.
Όπως αναφέρει η αναγνώστρια Α.Μ. (τα στοιχεία της στη διάθεση του site) το βίντεο έχει ληφθείστος 23:30 το βράδυ της Πέμπτης στον Ι.Ν. Παναγίας Φανερωμένης, με την ίδια να το στέλνει στο Kozanimedia στις 00:15, τονίζοντας πως ακόμη και εκείνη την ώρα η εικόνα και ο..ήχους στη διαπασών από τα μεγάφωνα του ναού ήταν ακριβώς τα ίδια!
“Τι θα γίνει επιτέλους; Αυτό συμβαίνει συνέχεια στη συγκεκριμένη εκκλησία”, σημειώνει η Α.Μ. στο Kozanimedia, ζητώντας την παρέμβαση όποιων είναι αρμόδιων για τη συγκεκριμένη ηχορύπανση, η οποία δεν περιορίζεται μόνο για 1, 2 ή 3 ημέρες, όπως υπογραμμίζει σχετικά