Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη ετήσια Γενική Συνέλευση και η κοπή πίτας του συλλόγου Θεριζοαλωνιστών ΠΕ Κοζανης, την Κυριακή το μεσημέρι στην Πτολεμαιδα.
Ξεχωριστό γεγονός και με ιδιαίτερη συγκινησιακή φόρτιση αποτέλεσε η βράβευση «τιμής ένεκεν» των παλιότερων εν ζωή ιδρυτικών μελών του συλλόγου και η απονομή αναμνηστικής πλακέτας στους τιμώμενους. Η εκδήλωση έκλεισε με γεύμα και μουσική!
Συνδιοργανωτής και χορηγός της εκδήλωσης ήταν ο όμιλος ΧΡΗΣΤΙΔΗ, ο πρόεδρος του οποίου βραβεύθηκε από τον σύλλογο για την πολυετή προσφορά του ως παλιός θεριζοαλωνιστής.
Η εκδήλωση έκλεισε με ευχές για καλά αλώνια σε όλα τα μέλη του συλλόγου και το ραντεβού ανανεώθηκε για την επόμενη χρονιά.
Για το ΔΣ
Ο Πρόεδρος
Πέτρος Γιαλαβουζίδης
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG-352e01d7a4c3b664db3d84b6488c7448-V-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_132519-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_132453-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_131959-2-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_125736-3-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_1251031-3-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_124344-3-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_124341-3-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_123831-461x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_123439-461x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_123235-461x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_112800-1024x461.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240225_111823-1024x461.jpg)