Φτώχυνε η Κοζάνη και η ευρύτερη περιοχή της Δυτικής Μακεδονίας στο άκουσμα του θανάτου του αγαπημένου φίλου Δημήτρη Λιάνα.
Ο Τζίμης, ένα από τα καλύτερα παιδιά της πόλης, πάντα με το χαμόγελο, απλόχερα και καθημερινά προσέφερε τη βοήθειά του στους συμπολίτες του.
Η ψυχή της παρέας, ξεκινούσε καθόταν μόνος σε ένα τραπέζι μετά τη δουλειά και σε ελάχιστο χρόνο-σα να έδινε το σύνθημα-φίλοι του έσπευδαν να καθήσουν χαρούμενοι μαζί του αφήνοντας στην άκρη οποιαδήποτε δουλειά ή υποχρέωση είχαν…
Ατελείωτες ώρες συζητήσεων, παρέας, κασμεριού…
Ήταν την προηγούμενη Δευτέρα η τελευταία πολύωρη συνάντησή μας στην οποία μεταξύ άλλων, με ρωτούσε να του δώσω πληροφορίες για τις διακοπές που σκεφτόταν να κάνει στη Μαγνησία…
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/08/455147997_2797373383764717_511622331528629584_n-1-1024x610.jpg)
Λείπεις ήδη Τζίμη, δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ…
Καλό ταξίδι φίλε!