![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/HOI8fJyV-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/I91MnajM-768x1024.jpg)
Σε συνέχεια των δράσεων για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, η Βιβλιοθήκη Αμυνταίου υποδέχθηκε ακόμα 3 σχολεία, το 2ο Νηπιαγωγείο Αμυνταίου, το 4ο Νηπιαγωγείο Αμυνταίου και τη Δευτέρα τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/EECF-AYr-768x1024.jpg)
Η συγγραφέας Αφρούλα Μπερέα, ενθουσίασε τους μικρούς μαθητές με τη διαδραστική παρουσίαση του βιβλίου της «Η συνταγή της γιαγιάς», και μοίρασε στους επισκέπτες δώρα και ζαχαρωτά.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/2-2-1-1024x768.jpg)
Τον Δήμο Αμυνταίου εκπροσώπησαν η Φωτεινή Τσιναρίδου, Αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού και ο Βαγγέλης Νάστος, ειδικός συνεργάτης του Δημάρχου Αμυνταίου.
Η βιβλιοθηκονόμος Μαρία Τσιπώτη, συνέβαλε σημαντικά στη διοργάνωση της εκδήλωσης και την ευχαριστούμε θερμά.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/9N8uSyx-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/1-4-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/3-2-1-1024x768.jpg)