Με τη σημερινή της ανακοίνωση για την ανάρτηση στη “Διαύγεια” ψευδούς, όπως πλέον αποδείχθηκε και επίσημα, απόφασης (αντικαταστάθηκε σήμερα, μετά το σχετικό δημοσίευμα του Kozanimedia) της ΔΕΥΑΚ για την πρόωρη εκταμίευση της δόσης του 2025 προς τη ΔΕΠΕΠΟΚ, η δημοτική αρχή Κοκκαλιάρη επιτίθεται στις δημοτικές αρχές Μαλούτα, αλλά και Ιωαννίδη για ζητήματα της ανενεργής, ουσιαστικά, εταιρίας γράφοντας:
“Αυτή τη φορά, έρχεται να παραπληροφορήσει τους πολίτες για την εξυγίανση της ΔΕΠΕΠΟΚ, την οποία έχει ήδη ξεκινήσει η Δημοτική Αρχή Κοκκαλιάρη, κλείνοντας χρονίζουσες οικονομικές εκκρεμότητες του παρελθόντος. Ήδη, μπήκαν σε τάξη απλήρωτοι μισθοί υπαλλήλων και πρώην προέδρων, ληξιπρόθεσμες δόσεις δανείων, ανεξόφλητα ενοίκια, φόροι και ρεύμα, όλα ερχόμενα από ένα χρονικό βάθος 15ετίας….”
Απομένει να μάθουμε εάν υπάρξει κάποια αντίδραση από τις παρατάξεις της “Ενότητας’ και της “Κίνησης”, αλλά και δούμε τους αμέσως επόμενους μήνες ποιά ακριβώς είναι αυτή η “εξυγίανση” της ΔΕΠΕΠΟΚ…
ΠΑΝ.
Από επιθέσεις άλλο τίποτα ο Γιάννης ο δημαρχεσας!