Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης του Πάσχα στη Μηλιά Κοζάνης το γνωστό έθιμο του “Διπλού Χορού”, ενώ ακολούθησε παραδοσιακό γλέντι με την ορχήστρα του Γιάννη Γρίβα.
Είχε προηγηθεί η εξαιρετική εμφάνιση των χορευτικών συγκροτημάτων από την “Κόζιανη”, τους “Φίλους της Παράδοσης”, τον Πολιτιστικό Σύλλογο Άνω Κώμης και τον οικοδεσπότη Πολιτιστικό Σύλλογο της Μηλιάς.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/15-2-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/14-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/13-2-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/12-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/11-3-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/10-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/9-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/8-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/7-2-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/6-2-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/5-3-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/4-5-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-4-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-5-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/1-3-1024x768.jpg)