Ολοκληρώνεται σήμερα, Παρασκευή, το 1ο Γεωργοκτηνοτροφικό Συνέδριο Δυτικής Μακεδονίας που διοργανώνει η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας στο Βελβεντό (Πνευματικό Κέντρο Βελβεντού ). Το συνέδριο πραγματοποιείται το διήμερο 8 και 9 Δεκεμβρίου ενώ η πρώτη μέρα των εργασιών έλαβαν χώρα στην Κοζάνη (ΖΕΠ). Η θεματολογία του συνεδρίου αναπτύσσεται στον πρωτογενή τομέα και τα θέματα που απασχολούν όσους δραστηριοποιούνται στον συγκεκριμένο κλάδο.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-9.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-10.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-8.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-1.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-2.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-3.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-4.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-5.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-6.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/agrodiatrofiko-sunedrio-7.jpg)
Για μας που δεν ξέρουμε πρόσωπα και πράγματα φαίνεται στη φωτογραφία τι επιτυχία είχε το Συνέδριο της Περιφέρειας. Στον Βελβενδό που έχει πολλούς αγρότες η αίθουσα του συνεδρίου είναι άδεια. Χτες στην Περιφέρεια πάλι άδεια η αίθουσα. Σαν τα ποσοστά Κασαπίδη, 16%. Πάλι καλά που δεν έφερε δυο τρια λεωφορεία με αγρότες από το Βόιο.