“Τίγρης”: Ένα όμορφο τραγούδι, σε ποντιακούς στίχους και μουσική, για τον καλό του φίλο και πρόεδρο της ΑΕΚ Δημήτρη Μελισσανίδη επιμελήθηκε, ως παραγωγός, ο γνωστός και επιτυχημένος επιχειρηματίας της εστίασης, στη Γερμανία, Γιάννης Παναγιωτίδης, με καταγωγή από τον Άγιο Δημήτριο Κοζάνης.
Την παραγωγή του τραγουδιού έκανε ο Γιάννης Παναγιωτίδης προς τιμή του προέδρου της ΑΕΚ, για την τεράστια προσφορά του στον σύλλογο και τον ποντιακό ελληνισμό.
Στο τραγούδι είναι ο Δημήτρης Καρασσαβίδης.
Στίχοι:Μιχάλης Νικολαΐδης
Μουσική: Ιωάννης Τσουγκουζίδης
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438245563_1006939367697462_877774892333396753_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/438231987_1490623708194823_8948355116448797818_n.jpg)