Καθήλωσε το τηλεοπτικό κοινό πανελλαδικά, το επεισόδιο της σειράς “Ο Γιατρός” με πρωταγωνιστές ένα ζευγάρι με σύνδρομο Down. Ζευγάρι και στη ζωή η Λωξάντρα Λούκας, από τη Θεσσαλονίκη, κόρη της πρώην καλλιτεχνικής διευθύντριας του ΔΗΠΕΘΕ Κοζάνης Ελένης Δημοπούλου και ο Αλέξανδρος Χάτσιος από την Κοζάνη, παιδί του Συλλόγου Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αναπηρία Δ. Μακεδονίας “ ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ”. Σπουδαία ήταν τα μηνύματα που πέρασαν για τα άτομα με σύνδρομο Down ενώ γέμισε το διαδίκτυο με αναρτήσεις για τη συγκλονιστική ερμηνεία τους.
Μάλιστα σε σχετική ανάρτηση στο facebook η “ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ” ανέφερε: «Το Αστέρι της ΗΛΙΑΧΤΊΔΑΣ…ο Αλέξανδρος Χατσιος».
![Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα και κείμενο που λέει "HD HD HD"](https://scontent.fskg4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/398380094_1974894632896517_7917421397252296514_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=HQiMUUO04QgAX8JcSAv&_nc_ht=scontent.fskg4-1.fna&oh=00_AfBGnKiwG3uBr9d5_tcuPpdSG2ycNQqL4kPfKam2ec9H4g&oe=6552A867)