Συναντήσεις επί των συναντήσεων πραγματοποιεί αυτές τις μέρες ο περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας, Γιώργος Αμανατίδης για την λειτουργία των τηλεθερμάνσεων Κοζάνης, Πτολεμαΐδας και Αμυνταίο Χαρακτηριστικά ανέφερε σε ανάρτησηή του:
🔷 Ο συντονισμός και η συνεργασία προς την τελική συμφωνία για την λειτουργία των τηλεθερμάνσεων Κοζάνης, Πτολεμαΐδας και Αμυνταίου είναι σε εξέλιξη.
🔶 Συνάντηση ενημέρωσης χθες το απόγευμα και προσδιορισμός επόμενων ενεργειών με τους Δημάρχους Κοζάνης Γιάννη Κοκκαλιάρη, Εορδαίας Παναγιώτη Πλακεντά, Αμυνταίου Γιάννη Λιάση, τους Προέδρους των Δημοτικών Επιχειρήσεων και στελέχη τους.
🔷 Προηγήθηκαν, την περασμένη εβδομάδα στην Αθήνα, οι συναντήσεις μου για τις οποίες είχα εξουσιοδοτηθεί, με την Υφυπουργό Περιβάλλοντος & Ενέργειας Αλεξάνδρα Σδούκου και τον Γενικό Γραμματέα Ενέργειας Αριστοτέλη Αϊβαλιώτη, τον Πρόεδρο/Διευθύνοντα Σύμβουλο της ΔΕΗ Γιώργο Στάσση και τον αν. Διευθύνοντα Σύμβουλο Αλέξη Παΐζη
#ΔυτικήΜακεδονία #Κοζάνη #Πτολεμαϊδα #Εορδαία #Αμύνταιο #Τηλεθερμάνσεις
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/FB_IMG_1721135846381-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/FB_IMG_1721135843253-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/FB_IMG_1721135841216-1024x768.jpg)