Στις λατρευτικές εκδηλώσεις στην εορτάζουσα κοινότητα Μαρίνας παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Φλώρινας κ. Βασίλης Γιαννάκης, όπου παρακολούθησε τον Μέγα Πανηγυρικό Εσπερινό και συμμετείχε στη λιτάνευση της ιεράς εικόνας, στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίας Μαρίνας.
Με το πέρας του εσπερινού ο κ. Γιαννάκης αντάλλαξε ευχές και συνομίλησε με κατοίκους της κοινότητας.
Στις εκδηλώσεις παρέστησαν επίσης ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας κ. Αθανάσιος Τάσκας, η Αντιδήμαρχος Φλώρινας κα Σοφία Φουδούλη και ο Πρόεδρος της κοινότητας κ. Δημήτρης Δημητρίου.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/451301991_1218449589112027_5713131557434801667_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/451338089_1218450085778644_7730258364187679526_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/451207614_1218449995778653_4912355214985414777_n.jpg)