![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/Πέκος-Αυστρία-2-1024x576.jpg)
Με δύο Χάλκινα Μετάλλια ξεκίνησε την πρώτη ημέρα τον αγώνων στην Αυστρία, ο αθλητής της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης, Γιώργος Πέκος.
Ο νεαρός αθλητής του Συλλόγου μας, έλαβε μέρος με την Εθνική Ελλάδος στους Διεθνείς αγώνες κολύμβησης στην πόλη Γκράτζ της Αυστρίας, ανεβαίνοντας στον βάθρο δύο φορές.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/Πέκος-Αυστρία-1.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/04/Πέκος-Αυστρία-3.jpg)
Πιο συγκεκριμένα, κατέκτησε την 3η θέση στα 200μ ύπτιο με χρόνο 2:04.66, ενώ αντίστοιχα στην κούρσα 4×200μ ελεύθερο των αγοριών, κατέκτησε και πάλι τη 3η θέση με τους Βασίλη Κακουλάκη, Νίκο Σπαθαράκη και Ιάσονα Ρούτουλα και χρόνο 7:34.06.
Το μέλλον ανήκει στον Γιώργο Πέκο, ο οποίος κάθε χρόνο ανεβαίνει και πιο ψηλά!
Συγχαρητήρια Γιώργο!
ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΖΑΝΗΣ