Το πρώτο Δημοτικό Συμβούλιο επί δημάρχου Γιάννη Κοκκαλιάρη πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης, με νέα πρόεδρο να εκλέγεται η Ελένη Παπαδοπούλου, λαμβάνοντας 34 ψήφους, καθώς δεν ψηφίστηκε μόνο από την Τίνα Κουζιάκη.
Αντιπρόεδρος, από την παράταξη Μαλούτα, θα είναι ο Γρηγόρης Τζουμερκιώτης και γραμματέας, από την παράταξη Κουζιάκη, ο Γιώργος Βαλαής. Όλοι τους έλαβαν από 34 ψήφους, καθώς επίσης δεν ψήφισε η Τίνα Κουζιάκη.
Στην ίδια συνεδρίαση εξελέγη η νέα Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Κοζάνης.
Ο δήμαρχος Γιάννης Κοκκαλιάρης ανακοίνωσε στο τέλος της συνεδρίασης και τα ονόματα των αντιδημάρχων του Δήμου Κοζάνης.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/411859352_1582068272609032_7115229410887214840_n-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412362985_1356864214945116_8822815237521116811_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412010133_903690127859080_3293195931833571234_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412574921_924872372417587_4145299550641065796_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/411971677_2300543517002456_1750803370287301193_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/411900922_1110587769825324_744020333500999027_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412789433_3179457959024847_5362615941980381411_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412165785_7123342097782448_5708087837622474330_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/406729833_1302949824435337_5530936515321172263_n-768x1024.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/411570083_632528705581619_4344186092667864013_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412396435_674853138180523_9213966219882346016_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412475148_295377633046339_8751812662332743754_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/406672740_386673277369776_364045734338744057_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412022881_743447447235531_7841444807571600636_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412463583_214199251771402_4269089176931788847_n-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412510928_380473244659465_993793830572396843_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412006419_680914820854248_7001521756470164920_n-1-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/411859352_1582068272609032_7115229410887214840_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412463583_214199251771402_4269089176931788847_n-1024x768.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/412006419_680914820854248_7001521756470164920_n-1024x768.jpg)