Με συναυλία του Στάθη Δρογώση ξεκίνησαν το βράδυ της Τετάρτης 10 Ιουλίου οι εκδηλώσεις “Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2024” του Δήμου Φλώρινας.
Ο καλλιτέχνης, με την ανανεωμένη μπάντα του, παρουσίασαν ένα πρόγραμμα γεμάτο επιτυχίες και χάρισαν όμορφες μουσικές στιγμές σε όσους βρέθηκαν στο χώρο της πλατείας Γ. Μόδη.
Μαζί με τον Στάθη Δρογώση ήταν η ανερχόμενη τραγουδίστρια και τραγουδοποιός Χριστίνα Σαμαρά, ενώ την μπάντα αποτελούσαν οι Αλέξης Βουτουρής (βιολί), Γιώργος Χρυσικός (κοντραμπάσο, κιθάρα, φυσαρμόνικα, φωνητικά) και Αλέξανδρος Γαβράς (τύμπανα, κρουστά).
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-1.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-5.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-4.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-3.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-6.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-7.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-8.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/drogosis-9.jpg)
Δείτε το βίντεο: