Στις 3 Δεκεμβρίου 2023, ημέρα Κυριακή και ώρα 18.00΄ στην κεντρική πλατεία της Δεσκάτης, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στα πλαίσια του εορτασμού των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, όπου έγινε η φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δένδρου.
Χαιρετισμό στο πλήθος κόσμου που παρακολούθησε την εκδήλωση, απεύθυναν ο δήμαρχος του Δήμου Δεσκάτης, Δημήτριος Κορδίλας καθώς και ο νεοεκλεγείς δήμαρχος, Δημήτριος Κόττας. Τραγουδήθηκαν κάλαντα από τα παιδιά του δημοτικού Ωδείου και την χορωδία του ΕΜΟΔ.
Την πραγματικά όμορφη στο σύνολό της εκδήλωση, έκλεισε με τα τραγούδια του ο γνωστός τραγουδιστής Γιώργος Γιαννιάς.
Γραφείο Τύπου Δημάρχου
Το βίντεο από τον Κώστα Μάρκου
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407481513_3464436380536159_2153855669454630799_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407742699_3464436340536163_974846236317762128_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407483084_3464436357202828_548689098866191917_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407463917_3464436373869493_3535763709002081270_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407742831_3464436480536149_5256453387991756846_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407757798_3464436497202814_8403700231840257883_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407397956_3464436533869477_2711611945017626456_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/407470775_3464436750536122_8146959503252286953_n.jpg)