![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΣΥΝΕΔΡΙΟ-ΔΗΜΟΣ-ΕΔΥΜΜΕ.jpg)
Με τη συμπλήρωση 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση του 1821, η Εταιρεία Δυτικομακεδονικών Μελετών (Ε.ΔΥΜ.ΜΕ.) συνδιοργανώνει με τον Δήμο Κοζάνης το Β΄ Επιστημονικό της Συνέδριο με θέμα: «Ο Διαρκής Αγώνας για την Απελευθέρωση στη Δυτική Μακεδονία 1821-1912», στις 24 και 25 Σεπτεμβρίου 2021. Το συνέδριο πραγματοποιείται με υβριδικό τρόπο, δια ζώσης, με την τήρηση όλων των υγειονομικών πρωτοκόλλων, και διαδικτυακά.
Χώρος διεξαγωγής: Κοβεντάρειος Δημοτική Βιβλιοθήκη
Σύνδεσμοι παρακολούθησης: