Είμαι ιδιαίτερα περήφανος για την όλη την ομάδα του συνδυασμού Πορεία Δημιουργίας, καθώς όλοι μας εκπροσωπούμε επάξια τις τοπικές μας κοινωνίες, έχοντας κοινό όραμα την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
Η διεκδίκηση της περιφέρειας δυτικής Μακεδονίας δε μπορεί να είναι δεύτερη επιλογή επειδή δε κερδίσαμε τη βουλευτική έδρα ή επειδή δε πήραμε μια θέση από την κυβέρνηση. Για εμάς η δυτική Μακεδονία η στάση ζωής και απόλυτη προτεραιότητα.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcb/1.5/16/1f538.png)
Ενώνουμε τις δυνάμεις μας για να ξεκινήσουμε ένα νέο δημιουργικό κύκλο, να ολοκληρώσουμε τις παρεμβάσεις που ξεκίνησαν και να υλοποιήσουμε αυτές που χρειάζεται η περιοχή μας ώστε να συμβαδίσει στα νέα δεδομένα.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
Όλοι εμείς ζητάμε τη δική σας στήριξη και εμπιστοσύνη. Γιατί μόνο έτσι θα προχωρήσουμε μπροστά και θα αξιοποιήσουμε τις δυνατότητές μας.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcb/1.5/16/1f538.png)
Πάμε δυνατά, όλοι μαζί, για μία Δυτική Μακεδονία με σύγχρονες υποδομές, επιχειρηματικές ευκαιρίες και νέες καλοπληρωμένες θέσεις εργασίας για όλες και όλους.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
Το μέλλον της Περιφέρειάς μας είμαστε όλες και όλοι εμείς. Το συμφέρον του τόπου μας είναι συμφέρον για το μέλλον των παιδιών μας. Η Δυτική Μακεδονία μας ενώνει και πρέπει να πάμε μπροστά όλοι μαζί, με το Γιώργο Κασαπίδη, από την πρώτη Κυριακή!