Τρεις εβδομάδες και πλέον (1η Ιουλίου) από την κατηγορηματική δήλωση του αντιδήμαρχου Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δήμου Κοζάνης Γιάννη Ιωαννίδη, στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, πως “Σε μια εβδομάδα η κατάσταση το ΔΑΚ Κοζάνης θα είναι τελείως διαφορετική”, το kozanimedia εξασφάλισε και παρουσιάζει την εικόνα του γηπέδου μέσα από πλάνα drone, τα οποία ελήφθησαν το πρωί της Τετάρτης 24 Ιουλίου.
Όπως φαίνεται, μόνο…διαφορετική δεν είναι η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, στην οποία υπάρχει μεν βελτίωση, αλλά ακόμη υπάρχουν σημεία εντελώς ξερά ή “προβληματικά” που τον καθιστούν ακατάλληλο για ποδόσφαιρο.
Και όλα αυτά επειδή η δημοτική αρχή Κοκκαλιάρη και ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Γιάννης Ιωαννίδης δε μερίμνησαν επί 6 ολόκληρους μήνες να προμηθευτούν μερικά σακιά με λίπασμα ή κάποια καινούρια μπεκ….
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.3swpqHiv-lGs4GcoiO0dWp4oOTxDaH35G8XrUsq28zQ-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.kqWTBlfsyJUYNrYuy3voDthhreK79tq_v2gIXQERTnQ-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.7tud6cOEUZySBVxOx_FSGacbMcSAnPb95rIu-rjvsvI-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.FRoyjsoYmdv2xR-3QiVcUzfrruvi8QECYJEGmajOx9c-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.XyfxgGmW-ZjxPUsrhP0N9yh63TDwFx_dC86BdO4zqvg-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/07/att.YLR0nc7BtDelmucKTQCApcHG_Zg42EVuEOVAkBni72M-1024x576.jpg)
Ακριβώς σαν χωράφι έγινε μέσα σε κάτι μήνες, δηλαδή τόσο δύσκολο ήταν να το φροντίσουν λίγο ή κόλλησαν στην προηγούμενη διοίκηση και έψαχναν αφορμές;;!! Αισχρός και κρίμα.
Υπάρχει και τραγούδι που λέει… Ο Γιάννης είναι πονηρός και αυτά που λέει μην τα τρως….
Τώρα ας πει ότι φταίει η ΔΕΥΑΚ με την οξύτητα του νερού,ή οι γλάροι που προσγειώνονται με φόρα,ή ακόμη και τα μυρμήγκια που παίρνουν σπυρί σπυρί και τα κρύβουν στις φωλιές.
Άλλωστε ότι και να πει πάλι μπαρουφες θα είναι.
Ας περιμένουμε ακόμη μια βδομάδα ίσως γίνει χαλί….. Μην βιάζεστε να κρίνετε