Μια όμορφη γιορτή διοργάνωσε το βράδυ της Κυριακής για το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δέντρου ο Δήμος Βελβεντού στη γεμάτη κόσμο κεντρική πλατεία της περιοχής.
Στην επιτυχημένη εκδήλωση συμμετείχε η χορωδία του Συλλόγου Φίλων Μουσικής «Βελβεντινές Φωνές», ενώ η όλη διοργάνωση ανήκε στο Δήμο και στη Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Βελβεντού.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/318413643_10226085940408045_5573170860187598938_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/318345888_10226085874086387_8652103304922654705_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/317682552_10226085946008185_5780784957357168438_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/317848149_10226085945328168_8365845825561526464_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/318200630_10226085939368019_1045517925682637165_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/317855382_10226085941688077_9176652118208116646_n.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2022/12/317745613_10160020256991855_5065820675677790374_n.jpg)
Οι φωτογραφίες από τον δήμαρχο Μανώλη Στεργίου και τον Νίκο Βλάχο.