Το όμορφο έθιμο του Αη Γιαννιού πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στη Λευκοπηγή Κοζάνης, με τα μέλη του Συλλόγου, συνοδεία μπάντας, να πηγαίνουν σε κάθε σπίτι του χωριού, όπου υπάρχουν εορτάζοντες, αν και φέτος, λόγω της βροχής, οι επισκέψεις ήταν λιγότερες.
Η γνωστή “Γιορτή αγάπης” το μεσημέρι έλαβε χώρα στον αύλειο χώρο του Ιερού Ναού του Αγίου Ιωάννη, από την Τοπική Κοινότητα Λευκοπηγής, τον Πολιτιστικό Σύλλογο ΕΜΑΣ «Μέγας Αλέξανδρος», την Εκκλησιαστική Επιτροπή και τα ΚΑΠΗ.
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/413145839_2100394006976026_4912879089078043555_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410667064_630361649148040_5333960032027985006_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410300982_1689412348250296_7583291679849656028_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/409951395_3344527435692927_1286392783784149722_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410345961_367390649230740_7834023306675459796_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410754067_388415193708054_1166481911281500859_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410703418_574505961540361_6950275042670261799_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410850828_783376730511110_6586954097848980004_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410432100_385936014105414_8458836986251373194_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410730282_892411835767803_2350154285229007092_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410591774_1364955044135734_3402929511997298543_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410645997_2118167051858951_2839437328790256468_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410341592_748990680449891_3470955899837104236_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410314948_1051950906046375_8676096732394789427_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/409897855_1087705225717527_2070981089628103260_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410718297_341886542132096_8141214744033932308_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410727809_1536347703811301_6431994308144594554_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410709413_389816410296809_8393641678545711102_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410807244_1088455918974599_2761073504870542953_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410048440_1472778020252773_1826738533965588922_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/409626119_743516497314416_975461933836036259_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410656465_340741785396460_2766196757639210953_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410310264_1014382899664404_2750994705420343588_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410732761_724849356250961_6478237476626757082_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410293930_856586653136305_5019567791837496796_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410270290_703775151844547_3944660746563501489_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410238838_7223935677667733_8853582553575020528_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410640158_7166272436766826_5996293911379863894_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410125968_7383508168349150_1363289051307033370_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410278520_1400321544204107_8174699674301663024_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410866508_4336745186551237_1418468268522390827_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410740367_904871720998751_1184842231952436723_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410162303_697320992507088_456682738562005466_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410202638_1464376624177969_1495252676763680317_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410707333_2047751638923938_4224364527627504295_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410231661_871179238122857_3942828802885120909_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410542355_303139029368962_8030136429330765741_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410345951_902368011417011_6913816257937856486_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/413099068_720212020077597_753588858643613533_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/409950226_686530373659350_1212849048591981263_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410341596_892270625872489_3657976846202577499_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410356634_901293548067499_3521043249818230560_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410113158_313061695064320_8319295979228842489_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/409958897_3671414213185366_8735111622500099983_n-1024x576.jpg)
![](https://kozanimedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/410046807_1297712794259932_5660965144916097118_n-1024x576.jpg)